Ozonowanie - naturalna dezynfekcja pomieszczeń bez chemii

Ozonowanie – naturalna dezynfekcja pomieszczeń bez chemii

Z powodu panującej pandemii wiele osób szuka skutecznych i tanich sposobów na pozbycie się niebezpiecznych drobnoustrojów ze wszystkich pomieszczeń, w których spędzamy czas. Jednym z takich sposobów jest ozonowanie. I chociaż o koronawirusie w dalszym ciągu nie wiemy wszystkiego, to wydaje się, że ten sposób dezynfekcji może pomóc nam walczyć z tym groźnym patogenem.

Koronawirus a ozonowanie w Warszawie

Ozonowanie - naturalna dezynfekcja pomieszczeń bez chemiiJak dotąd nie udowodniono, że ozonowanie Warszawa https://ozonus.pl/ może być w 100% skuteczne w walce z najnowszymi wersjami SARS-CoV-2. Jednak, jak wskazuje Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy, istnieją już badania, które dowodzą, że ozon uszkadza i niszczy wirusy z tej samej grupy koronawirusów, które atakowały ludzi już wcześniej. Takie informacje są podstawą do wydawania rekomendacji do stosowania tej metody dezynfekcji do walki z wirusem. Jednak stosowanie ozonowania nie należy traktować jako jedynego działania, które może zwalczać koronawirusa. Zaleca się równocześnie stosowanie innych metod, które mogą uchronić przed zachorowaniem. Ozonowanie mieszkań w Warszawie jest zdecydowanie wskazane w przypadku odkażania pomieszczeń po kwarantannie chorych, ponieważ usuwa grzyby, pleśnie i inne mikroorganizmy.

Na czym polega ozonowanie pomieszczeń w Warszawie ?

Ozon zaliczany jest do najsilniejszych i bardzo skutecznie działających utleniaczy na świecie. Jego użyteczność polega na tym, że jest gazem, a dzięki temu jest w stanie dotrzeć wszędzie tam, gdzie nie docierają inne substancje wykorzystywane w dezynfekcji. Przy odpowiednio długim stosowaniu wnika do wszystkich zakamarków i szczelin. Można przy jego pomocy dezynfekować trudno dostępne miejsca, takie jak przewody wentylacyjne czy różnego rodzaju rury. Metoda ta jest często wykorzystywana w salonach i warsztatach samochodowych do odkażania klimatyzacji, jak również całych pojazdów.

Do ozonowania pomieszczeń Warszawa https://ozonus.pl/dezynfekcja/dezynfekcja-pomieszczen/ używa się urządzeń nazywanych generatorami. Wytwarzają one ozon z tlenu zawartego w powietrzu poprzez podanie go wyładowaniom elektrycznym niezupełnym. Podczas uwalniania się ozonu wyczuwalny jest specyficzny zapach, podobny to tego, który czujemy po burzy z wyładowaniami atmosferycznymi.

Kiedy i gdzie należy przeprowadzać zabiegi ozonowania?

Ozonowanie pomieszczeń wykonuje się najczęściej w przypadku stwierdzenia w nich obecności różnych niebezpiecznych bakterii, grzybów, pleśni czy innych roznoszących choroby insektów. Inne powody to zazwyczaj dezynfekowanie pomieszczeń po zalaniach, wyciekach niebezpiecznych substancji. Ozonowanie mieszkania w Warszawie wykonuje się również w przypadku znalezienia w nim zwłok ludzkich.

Przeprowadzenie ozonowania to również skuteczny sposób na usunięcie przykrych zapachów z pomieszczeń, które są zaniedbane i przez długi czas nie posiadały żadnych lokatorów. Zazwyczaj dotyczy to mieszkań w starych kamienicach, które trudno odświeżyć tradycyjnymi sposobami. Nieprzyjemne zapachy pojawiają się również w nowym budownictwie. Szczególnie często ten problem pojawia się w biurach bez odpowiedniej wentylacji lub ze źle zaprojektowaną klimatyzacją. Ozonowanie biur Warszawa skutecznie rozwiązuje ten kłopot.

Standardy obowiązujące podczas zabiegów ozonowania

Ozon to trucizna. Dlatego podczas ozonowania pomieszczeń centrum należy zawsze zachować najwyższe standardy bezpieczeństwa. Obejmują one następujące zalecenia:
– podczas ozonowania w pomieszczeniu nie mogą przebywać ludzie, zwierzęta i rośliny;
– pomieszczenia ozonowane powinny być odpowiednio uszczelnione, tak aby gaz nie przenikał do pomieszczeń sąsiadujących. W przypadku niemożności odpowiedniego zabezpieczenia pomieszczeń sąsiadujących, należy usunąć stamtąd wszystkie osoby;
– ponieważ ozon może uszkodzić materiały wrażliwe (np.: gumowe), zaleca się ich usunięcie;
– w pomieszczeniu ozonowanym i w jego otoczeniu zabrania się palenia tytoniu czy pracy z ogniem;
– do prac związanych z ozonowaniem szkół centrum można zatrudniać tylko takie osoby, które nie mają problemów z węchem;
ozonowanie biur Warszawa najlepiej wykonywać po zakończeniu pracy przez wszystkich pracowników, ponieważ po zabiegu należy pomieszczenia wietrzyć co najmniej 30 minut i zaleca się nie wchodzić do nich przez 4 godziny od zakończenia odkażania;
– po zakończeniu ozonowania hoteli centrum https://ozonus.pl/ozonowanie-centrum/ i innych pomieszczeń użyteczności publicznej (urzędy, przedszkola, szkoły, szpitale), należy wykonać dokładne pomiary stężenia ozonu w obiektach.

Ozonowanie pomieszczeń cennik w Warszawie

Na jakie koszty należy się przygotować decydując się na zamówienie ekipy odkażającej ? Trudno tu o jednoznaczną odpowiedź. Wszystko zależy od tego czy ozonowane będzie mieszkanie, magazyn, biuro czy hotel. Na cenę wpływa również informacja czy będzie to usługa jednorazowa czy cykliczna. Przykładowe ceny zaczynają się od 300 zł w przypadku jednorazowego ozonowania małego mieszkania, aż po koszty sięgające kilka tysięcy w przypadku dużych obiektów takich jak hotele czy magazyny. Niektóre firmy świadczące usługi ozonowanie pomieszczeń Warszawa centrum rozliczają się z klientem w systemie godzinowym. W takim przypadku ceny zaczynają się od 80 zł za godzinę.