Płytki ceramiczne imitujące drewno imitujące drewno łączą w sobie to, co najlepsze z dwóch najpopularniejszych materiałów podłogowych: przytulność, naturalny ciepły urok drewna z elegancją i wygodą wysokiej jakości ceramiki. Coraz więcej osób ceni sobie niezawodny, przyjazny dla środowiska i zdrowy tryb życia, domowe środowisko, dlatego preferuje wysokiej jakości, trwałe i przyjazne materiały budowlane. Wnętrza z wykorzystaniem płytek drewnopodobnych zyskują na popularności, ponieważ ceramika sprawdza się optymalnie we wszystkich wymienionych aspektach.
Praktyczne płytki imitujące drewno
Czy to w salonie, na tarasie, w oranżerii czy w sypialni, urzekająca elegancja płytek ceramicznych w ciepłej tonacji w połączeniu z namacalną, naturalną strukturą drewna tworzą wszędzie przytulną atmosferę. Ceramika jest również łatwa w utrzymaniu, mocniejsza niż drewno i doskonale przewodzi ciepło w przypadku ogrzewania podłogowego, zapewniając najwyższą wydajność systemu grzewczego. Płytki przenoszą ciepło szybko i z niewielką stratą na powierzchnię podłogi. W ten sposób podłoga ceramiczna zwiększa efektywność energetyczną systemu i optymalnie równomiernie rozprowadza ciepło elementów grzejnych. Tym samym płytki, które wizualnie przypominają drewno, zapewniają zdrowy mikroklimat w domu oraz poczucie komfortu i ciepła boso.
Nowoczesna płyta ceramiczna, która świetnie prezentuje się w klasycznej jodełce lub tradycyjnych parkietach ułożonych równolegle do siebie. W dużym formacie ta płytka doskonale imituje swój drewniany odpowiednik, tworząc idealny klimat wiejskiego domu. Płytki imitujące drewno docenią nie tylko rodziny z dziećmi, miłośnicy psów i właściciele ogrodów, ale każdy, kto na co dzień lubi otaczać się pięknymi rzeczami.
Płytki są:
- Odporne na zarysowania.
- Posiadają właściwości antypoślizgowe.
- Odporne na brud i wilgoć.
- Nie wymagają specjalnej pielęgnacji i renowacji.
Płytki imitujące drewno w aranżacji wnętrz
Ostatnio płytki imitujące drewno są szeroko stosowane w aranżacji wnętrz. Oto aktualne trendy na każdy sezon. Dzięki talentowi i staraniom czołowych producentów powłoki ceramiczne nie tylko wyglądem, ale nawet dotykiem nie różnią się od powłok drewnianych. Jednak w przeciwieństwie do swoich naturalnych pierwowzorów nie chłoną wilgoci i dlatego niestraszne im niszczące działanie wody i pojawienie się pleśni. Ponadto cegły imitujące drewno są wyjątkowo odporne na wstrząsy mechaniczne i inne agresywne czynniki zewnętrzne.
Wszystkie te właściwości sprawiają, że są niezastąpionym materiałem do wyposażenia pomieszczeń komercyjnych i prywatnych, które w przyszłości mają wytrzymać duże obciążenia. Dzisiejsze innowacyjne technologie umożliwiają tworzenie powierzchni ceramicznych, które nie tylko charakteryzują się efektownym designem, ale także aksamitną, przyjemną w dotyku fakturą. Dotykanie ich stwarza niezapomniane wrażenia, tak jak dotykanie drewna czy tkaniny. Płytki niemal idealnie imitują surowe deski, a do ich produkcji wykorzystywane są różne gatunki drewna.
Płytki drewnopodobne do każdego pomieszczenia
Projektanci coraz częściej wykorzystują drewno we wnętrzach łazienek. Struktura drewna na płytkach nadaje łazience komfort i spokój. Płytka ta ma charakterystyczne zalety w stosunku do poprzednich powłok z laminatu, parkietu czy litej płyty. Zastąpienie drewna ceramiką ma swoje zalety, pozwala łączyć pomieszczenia o różnych funkcjach. Te same płytki można zastosować w kuchni, salonie i na tarasie. Dzięki kafelkom z łatwością połączysz wszystkie pomieszczenia w jedną przestrzeń.
Płytka ceramiczna z łatwością wytrzymuje potłuczone kubki i obcasy, a także deszcz i mróz. Wygląd i jakość płytek nie zmieniły się na przestrzeni lat. Płytki drewnopodobne można stosować nie tylko na podłogi. Może być stosowany jako okładzina wanny, jako dekoracyjna powłoka ścian, wokół umywalek czy toalet i we wszystkich tych przypadkach wygląda estetycznie i ekologicznie. Jeśli Twoje decyzje projektowe są wystarczająco odważne, możesz poeksperymentować z różnymi odcieniami i wybrać płytki imitujące drewniane podłogi i ściany.
Tekstury i kształty płytek imitujących drewno
Największą popularnością cieszą się te, które występują w formie krótszych lub dłuższych desek. Są najbardziej uniwersalne i pasują do każdego rodzaju wnętrz, zarówno nowoczesnych, jak i rustykalnych. Nie ma chyba gatunku drzewa, które nie rozmnaża się w tej formie. Zwolennicy popularnego stylu skandynawskiego nie będą mieli problemu ze znalezieniem jasnych płyt ceramicznych, często w chłodnych odcieniach, o małej liczbie sęków i gładkiej fakturze. Po drugiej stronie spektrum stylistyki znajdują się ciemnobrązowe powierzchnie o wyrazistych fakturach, liczne sęki oraz powierzchnie kaflowe, które przypominają ślady narzędzi stolarskich. Podłogi z parkietu ceramicznego można układać na wiele sposobów – na przykład klasyczne podłogi drewniane ze stałymi lub nierównymi stopniami, parkiety w jodełkę lub gładkie prostokątne płytki.