Pomysły na wieczór kawalerski

Organizacja swojego ślubu jest jednym z ważniejszych wydarzeń w życiu. Ostatnie miesiące przed uroczystością to ciągłe załatwianie formalności, zapraszanie gości, szukanie dodatków na salę weselną czy planowanie podróży poślubnej https://axenation.com/pl/wieczor-kawalerski-krakow/. W ciągu tygodni poprzedzających nasz wielki dzień warto znaleźć weekend, gdy po raz ostatni jako kawalerowie spotkamy się z kolegami, spędzimy wspólnie czas i się zrelaksujemy. Podpowiadamy, jakie pomysły na wieczory kawalerskie i ich organizację warto wykorzystać.

Dla kogo ten wieczór?

Zazwyczaj organizacją wieczoru kawalerskiego zajmują się przyjaciele przyszłego pana młodego, drużbowie lub świadek ślubu. Myślą wtedy o tym, w jaki sposób zaskoczyć, ale i oderwać myślami od wesela swojego kolegę. Niestety nie zawsze wpadają na najlepsze pomysły. Nie biorą pod uwagę charakteru ani upodobań przyjaciela i okazuje się, że zamiast świetnej zabawy, taki wieczór to katastrofa. Zanim więc zajmiemy się organizacją i rezerwacją miejsc na konkretnych atrakcjach powinniśmy pomyśleć o upodobaniach pana młodego. Jeśli boi się wody i nie potrafi pływać, to lekcja nurkowania prawdopodobnie go nie ucieszy. A gdy nie lubi alkoholu, to nie warto zapraszać go na degustację wina lub drinków. To niby szczegół, ale jakże często pomijany i zapominany. Trzeba pamiętać, że wieczory kawalerskie organizujemy przede wszystkim dla osoby, która bierze ślub. Radość reszty uczestników wieczoru jest na drugim miejscu.

Zobacz także:

Strzelnica

Jednym z popularniejszych i ciekawszych pomysłów na rozpoczęcie wspólnego, męskiego wieczoru jest zabranie pana młodego na strzelnicę. Huk, broń, szybkie przeszkolenie i strzały do celu mają w sobie coś wyjątkowego, idealnego właśnie na taką okazję. To zazwyczaj męski świat, który oddaje siłę, determinację i skupienie. Na strzelnicach mamy ogromny wybór ofert. W zależności od kupionego pakietu możemy spróbować swoich sił w celowaniu z różnych rodzajów broni. Możemy zdecydować się na oddanie kilku strzałów lub znaleźć pakiet, który zajmie naszą uwagę na najbliższe godziny. Jeśli w wieczorze uczestniczy kilku zaznajomionych ze sobą kolegów, dobra atmosfera gwarantowana. Oczywiście na strzelnicy, w celu bezpieczeństwa każdy uczestnik zostaje sprawdzony alkomatem.

Paintball

Paintball jest kolejnym pomysłem na rozpoczęcie wieczoru. Jeśli wolimy strzelanie do żywych celów oraz ruch na świeżym powietrzu, warto wybrać paintball. Pełna adrenaliny i dobrej zabawy potyczka doda energii i gwarantuje dobry humor przez resztę spotkania. Możemy zdecydować się na paintball, w którym strzelamy kolorowymi kulkami lub laserami. Warto wybrać drugą opcję, gdy nie chcemy mieć na ciele siniaków, które mogłyby źle wyglądać na weselu lub sesji poślubnej.

Escape room

Alternatywną formą rozrywki jest wybranie się do escape room-u. Obecnie pojawia się ich coraz więcej, więc nie powinniśmy mieć problemu ze znalezieniem takiego w swojej okolicy. Trzeba jednak zwrócić uwagę na liczbę uczestników. Wieczory kawalerskie liczą czasami nawet dziesięć, jak i więcej osób, a każdy escape room posiada konkretną liczbę osób, która zostanie wpuszczona. Zależy to od powierzchni pokoju oraz trudności zagadek – w końcu rozwiązywanie łamigłówki przeznaczonej dla trzech osób przez dziesięciu mężczyzn to żadna radość. Warto więc poszukać takiego pokoju, do którego wejdą wszyscy uczestnicy i będą się tam świetnie bawić.

Gokarty

Jeśli szukamy adrenaliny, lubimy szybką jazdę, wyścigi i dobrą zabawę to warto wybrać się na gokarty. Wieczory kawalerskie spędzone przy szumie silnika i zapachu rozgrzanych opon odpowiadają wielu panom. Zwykle już dla kilkuosobowej ekipy można wynająć tor gokartowy na wyłączność i umówić się na określony czas trwania wyścigów. Optymalnym rozwiązaniem jest 45 minut do godziny. Po tym czasie większość uczestników jest już zmęczona, ma obolałe ręce i potrzebuje odpocząć. Podczas rywalizacji bierze się pod uwagę ilość przejechanych okrążeń oraz najkrótszy czas jednorazowego przejechania całego toru. To dobry sposób na rozpoczęcie wspólnego świętowania.

Ulubiony pub lub wynajęty domek

Zwykle po bardziej aktywnej części wieczory kawalerskie odbywają się w zarezerwowanych wcześniej pokojach hotelowych, wynajętych domkach lub pubach. Jeśli organizujemy wieczór dla swojego kolegi, z którym podczas studiów lubiliśmy chodzić do jednego pubu, to tego dnia warto go zabrać właśnie tam. Będzie to rodzaj podsumowania pewnego etapu życia, wrócenia do wspomnień, beztroskiego etapu życia. Świetnym pomysłem jest również wynajęcie domku, przy którym w cieplejszych miesiącach będziemy mogli urządzić sobie ognisko. Jeśli wieczór organizujemy w porze zimowej, warto poszukać domku w górach, w którym znajduje się kominek https://axenation.com/pl/rezerwacja-szczecin/. Mogłoby się wydawać, że to drobiazg, ale taka oprawa rewelacyjnie odda charakter spotkania i zadba o atmosferę. Nie może również zabraknąć ulubionych przekąsek, kiełbasek na grilla lub zamówionej kolacji, napojów i prezentu, który damy swojemu koledze. Warto zatroszczyć się o to, by dobrze wspominał ten czas – w końcu własne wieczory kawalerskie przeżywa się tylko raz w życiu…