Czy warto uczęszczać do szkoły językowej? - poznaj zalety i wady!

Czy warto uczęszczać do szkoły językowej? – poznaj zalety i wady!

Poważnie zastanawiasz się nad rozpoczęciem nauki języka obcego, a może chcesz, aby Twoje dziecko opanowało umiejętności zagranicznego języka w możliwie najlepszym stopniu? Z tych powodów zapewne szukasz informacji na temat szybkiej i skutecznej metod na naukę. Wielu dotychczasowych osób, którym udało się nauczyć języka obcego w stopniu komunikatywnym, polecają szkoły językowe. Już teraz dowiedz się, jakie są zalety i wady szkoły językowej.

Duże możliwości nauki języka obcego

Niemal każdego roku notujemy kolejny wzrost liczby osób, napływających do Europy. Powoduje to, że potrzeba opanowania nowego języka w stopniu komunikatywnym jest coraz większa na całym świecie. Taki rozwój wypadków sprawia, że ludzie mają możliwość ogromnego wyboru, pod względem sposobu nauki. Wraz z rozwojem technologii i cyfryzacji, wiele firm rozpoczęło oferować zaawansowane platformy do nauki języka obcego. Wraz z platformami, zaczęły powstawać również aplikacje mobilne. Czy taki sposób nauki jest dobry? O ile opanowanie słówek poprzez aplikacje mobilne wydaje się dobrym pomysłem, o tyle opanowanie języka obcego w zadowalającym stopniu może być problematyczne. Jaki jest więc najbardziej optymalny sposób na naukę? Istniejące od dawien dawna profesjonalne szkoły językoweO ile mogłoby się wydawać, że stacjonarne punkty nauki języka obcego odeszły już do lamusa, to nic bardziej mylnego. Wiele osób nie wyobraża sobie innej metody na naukę, niż właśnie stacjonarne spotkania. Dlaczego? Otóż szkoła nauki języka obcego daje ogromne możliwości kursantom, a w sytuacji gdy uczniowie posiadają nieco chęci, ta metoda jest bardzo skuteczna. Już teraz poznaj zalety i wady szkoły językowej!

 

Zobacz również:

 

Zalety szkoły językowej

Nieco starsze pokolenie wiele razy podkreśla, że bez odpowiednich nauczycieli, ich język obcy zapewne nie stałby na tak wysokim poziomie. Nauczyciele, a raczej codzienny oraz rzeczywisty kontakt z językiem obcym to tak naprawdę klucz do sukcesu. Dzięki temu możemy niemal otoczyć się językiem obcym i zaznajomić się realnym akcentem. Jakie są najważniejsze zalety nauki języka obcego w stacjonarnym punkcie?

  • bezpośredni kontakt z nauczycielem,
  • możliwość poznania wielu akcentów,
  • dostosowanie nauki do poziomu zaawansowania kursanta,
  • kontrola wypowiedzi oraz automatyczne wskazówki od doświadczonych osób,
  • dodatkowa motywacja do nauki.

Do wymienionych powyżej zalet moglibyśmy dodać o wiele więcej. Sporo osób z pewnością zauważy po pewnym czasie inne zalety, które są dla nich ważne. Jednak najważniejsze z nich zostały uwzględnione na powyższej liście, i dotykają sporo ważnych aspektów. Nie od dziś wiadomo, że realny kontakt z osobą porozumiewającą się w języku obcym może dać szybkie i duże rezultaty. Sporo osób po wyjeździe za granicę kraju, w kilka tygodni potrafi opanować język w wystarczającym stopniu do swobodnego komunikowania się. Daje to również możliwość zapoznania się z akcentem, który nie jest czysto książkowy bądź filmowy. Jest to ważne, aby w przyszłości zrozumieć wszystko i wszystkich. Co więcej, nauczyciel ze szkoły językowej może już na pierwszych zajęciach dostosować swoją mowę oraz lekcję do naszego stopnia zaawansowania językowego. Ponadto będzie na bieżąco słyszał naszą wymowę i budowę zdań, przez co natychmiast może zwracać uwagę nawet na najmniejsze szczegóły. Uczęszczanie do szkoły językowej to również ogromna motywacja dla kursantów. Stałe poszerzanie swojego słownictwa, możliwość praktycznego wykorzystania języka oraz chęć poczynania stałego progresu to z pewnością zalety, które należy brać pod uwagę przy szkole językowej.

Wady szkoły językowej

Pewna część osób, słysząc o szkole językowej, nie zawsze jest przekonana co do tego sposobu nauczania. Często wymieniają całkiem racjonalne argumenty dla nich argumenty. Jakie wady szkoły językowej wymieniają sceptycy takiej metody nauki?

  • koszta za lekcje,
  • ograniczenie czasowe,
  • dojazd do szkoły.

Tak naprawdę powyższa lista nie zawiera wad, które dotykały by samej metody nauki. W zasadzie dotyczą one spraw pobocznych, które są nieuniknione w przypadku nauki języka w stacjonarnej szkole językowej. Jednak powyższe argumenty dla jednych osób są przekonujące, a dla innych nie mają zupełnie jakiejkolwiek wartości. Jeśli chodzi o koszty związane ze szkołą językową, to są one porównywalne do innych metod w obecnych czasach. Internetowe kursy językowe często kosztują znacznie więcej, a schemat nauczania nie jest wcale lepszy. Realnymi minusami szkół językowych mogą być jedynie dojazd do szkoły językowej oraz czas, który jest z tym związany. Mieszkając w dużym mieście niejednokrotnie mogą zatrzymywać nas korki bądź inne utrudnienia. Wiąże się to z potrzebą wygospodarowania znacznie większej ilości wolnego czasu. Jednak w łatwy sposób możemy w dzisiejszych czasach zagospodarować ten czas, słuchając chociażby wartościowych podcastów bądź czytając książkę w tramwaju lub autobusie. Szkoły językowe zapewne będą miały zarówno swoich zwolenników, jak i sceptyków. Jednak pomimo wszystko, jest to wciąż bardzo dobra metoda na szybkie i trwałe opanowanie języka obcego.