Naturalne ekstrakty w kosmetykach podologicznych

Naturalne ekstrakty w kosmetykach podologicznych

Naturalne ekstrakty w kosmetykach podologicznych: odpowiednio dopasowane, wysokiej jakości kosmetyki to absolutny niezbędnik w skutecznej pielęgnacji stóp. Stosowane zapobiegawczo, kojąco, po wykonanym zabiegu, jak również w terapii różnego rodzaju schorzeń podologicznych stanowią istotny element wyposażenia każdego gabinetu podologa.

Kosmetyki te powinny również znaleźć się w domu każdego, kto ceni sobie profesjonalną i skuteczną pielęgnację stóp, pozwalającą na zachowanie ich w odpowiednim zdrowiu i dobrej kondycji. Wśród różnego rodzaju kosmetyków dostępnych na rynku szczególnie cenne są produkty bogate w naturalne ekstrakty. Specyfiki z substancjami aktywnymi pochodzącymi z natury posiadają szczególne, niezwykle korzystne dla zdrowia i kondycji stóp właściwości. Na które z nich warto zwrócić szczególną uwagę?

Kosmetyki podologiczne – od czego zacząć?

Wybierając kosmetyki podologiczne, zarówno te do stosowania w gabinecie, jak i do odsprzedaży dla pacjentów, należy szczególną uwagę zwrócić na ich jakość, przeznaczenie oraz skład. Kosmetyki stosowane w podologii muszą bowiem odznaczać się szczególnym składem i właściwościami. Dlaczego? Ponieważ skóra stóp zdecydowanie różni się od tej na innych częściach ludzkiego ciała, w związku z czym potrzebuje także specjalnego traktowania. Nieco grubsza i znacznie bardziej podatna na złuszczanie oraz rogowacenia skóra wymaga kompleksowego połączenia odpowiedniej higieny oraz dopasowanych środków kosmetycznych.  

Najczęstsze działanie kosmetyków podologicznych

Naturalne ekstrakty w kosmetykach podologicznych
Naturalne ekstrakty w kosmetykach podologicznych

Kosmetyki podologiczne, zarówno profesjonalne, jak i te do użytku domowego, odznaczają się zróżnicowanymi, cennymi właściwościami. Przede wszystkim ich zadaniem jest odpowiednie nawilżenie stóp, jak również zmiękczenie zrogowaciałej skóry, a także delikatny peeling lub przyspieszenie regeneracji zmienionych chorobowo miejsc. Wśród profesjonalnych, skutecznych środków bardzo często znajdują się preparaty oparte na naturalnych składnikach oraz ekstraktach. Niektóre z nich wykazują szczególną skuteczność w najważniejszych w przypadku czynności podologicznych działań.

Ekstrakty z natury w kosmetykach podologicznych

Wśród wielu naturalnych ekstraktów będących składnikami kosmetyków znaleźć można te, które najlepiej sprawdzają się w podologii. Na szczególną uwagę zasługują

Ekstrakt z róży stulistnej

Róża stulistna to wyjątkowy kwiat, będący bogatym źródłem antyoksydantów. Dzięki swoim właściwościom skutecznie chroni skórę przed efektami starzenia się, ale także łagodzi stany zapalne. Ekstrakt z róży stulistnej jest więc naturalnym składnikiem o kompleksowym działaniu wpływającym zarówno na kondycję, jak i estetykę oraz jędrność i elastyczność skóry. Kosmetyki z dodatkiem wyciągu z róży świetnie sprawdzają się w przypadku skóry szczególnie wrażliwej i suchej. 

Masło shea

Popularny składnik wielu naturalnych kosmetyków dzięki swoim szczególnym walorom cieszy się powszechnym i niemalejącym uznaniem. Masło pozyskiwane z drzewa masłosza posiada właściwości regeneracyjne i odżywcze. Preparaty z dodatkiem masła shea to produkty delikatnie natłuszczające i nawilżające, które świetnie sprawdzają się do pielęgnacji skóry suchej i zniszczonej. Swoje właściwości masło shea zawdzięcza przede wszystkim obecnym w jego składzie kwasom tłuszczowym – niemalże identycznym jak te, które znaleźć można w rogowej warstwie ludzkiego naskórka. 

Ekstrakt z jagód goi

Jagody goi to owoce o bogatym w cenne substancje odżywcze składzie. Zawarte w nich aminokwasy oraz witaminy pomagają w odbudowie i nawilżeniu nawet bardzo suchej, a przez to zniszczonej skóry. Jagody goi najczęściej znaleźć można w kremach i maściach intensywnie nawilżających, które dodatkowo wyraźnie poprawiają także elastyczność skóry oraz jej napięcie. 

Mocznik

Mocznik jest jedną z najbardziej znanych i powszechnie stosowanych w podologii substancji. Występujący w wielu kosmetykach podologicznych, wykazuje właściwości szczególnie korzystne dla skóry stóp. Mocznik działa przede wszystkim zmiękczająco oraz nawilżająco. Stosowany jest w przypadku szczególnego przesuszenia stóp, jak również występowania odcisków. 

Gliceryna

Gliceryna to obok mocznika, drugi szczególnie popularny składnik kosmetyków zarówno leczniczych, jak i pielęgnacyjnych. Odznacza się ona szczególnymi właściwościami higroskopijnymi oraz nawilżającymi. Skutecznie łagodzi wszelkie podrażnienia stóp, jak również przyspiesza proces ich regeneracji. 

Olej sojowy

Olej sojowy to mniej znany, lecz bardzo wartościowy składnik kosmetyków podologicznych. Posiada on szczególne właściwości, dzięki którym skutecznie przywraca skórze stóp odpowiedni poziom nawilżenia, nawadniając ją intensywnie i głęboko. 

Olejek z drzewa herbacianego

Olejek ten stosowany jest w różnego rodzaju kosmetykach, także tych używanych w podologii oraz codziennej pielęgnacji stóp. Olejek z drzewa herbacianego wykazuje właściwości przeciwwirusowe oraz przeciwbakteryjne, dzięki czemu powszechnie używany jest chociażby przy leczeniu grzybicy stóp. 

Powyższe składniki to wyjątkowo cenne elementy kosmetyków podologicznych występujące w przyrodzie. Warto korzystać z ich szczególnych właściwości, stosując odpowiednie kosmetyki w gabinecie, jak również polecając je swoim pacjentom.